Loading…

Këto janë çmimet për derivatet brenda 24 orëve të ardhshme, vetëm benzina lirohet pak

  • 23/09/2022 | 09:05

Këto janë çmimet për derivatet brenda 24 orëve të ardhshme, vetëm benzina lirohet pak

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar për çmimin tavan në kuadër të derivateve, shkruan Gazeta Metro.


Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është 1,57 euro.

Kurse çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është 1,34 euro.

Kurse në çmimin e produktit gaz nuk ka pasur ndryshim vazhdon të jetë 0,75 cent.

Këto çmime janë të përcaktuara nga ora 10:00 sot deri nesër në të njëjtën kohë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë