Loading…

Këto dy familje nga Kosova, janë në bela qe 43 vjet (Video)

  • 05/05/2017 | 21:31

Këto dy familje nga Kosova, janë në bela qe 43 vjet (Video)

Më 18 Tetor të vitit 1973 në fshatin Bervenik të Podujevës ndodhi një vrasje.Liman Avdullahu qëlloi për vdekje Abaz Aliun, të dy shokë dhe kolegë në shkollën e fshatit.


Pas gati gjysmë shekulli, familja e dorasit ka rrëfyer jetën nën frikën e hakmarrjes në emisionin Udhëve në RTK.

“Edhe vëllau me u pas vra qat ditë hiç ma i mërzitun s’isha kan” – ka thënë Sadik Abdullahu, vëllau i dorasit.

Pleqnarët vlerësojne se falja është hakmarrja më e madhe, prandaj lusin familjen e dëmtuar që ti japin fund kësaj hamsërie.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë