Loading…

Këto do të jenë çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës për sot

  • 07/07/2022 | 09:22

Këto do të jenë çmimet e derivateve të naftës dhe benzinës për sot

Ministria Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë sot ka publikuar çmimet e reja të derivateve të karburanteve, ku një litër naftë me çmimorën e re do të të kushtojë 1.78 cent ndërsa i benzinës 1.72 cent, shkruan Gazeta Metro.


Kjo ministri çdo ditë e bënë përditësimin se sa është çmimi maksimal i lejuar për shitjen e karburanteve nga operatorët ekonomik.

Për datën 7 korrik çmimi maksimal për shitjen e naftës është 1 euro e 78 cent, ndërsa për benzinë 1.72 cent.

Gjithashtu në njoftimin e fundit është përcaktuar edhe çmimi për shitjen e gazit, i çili për ditën e sotme është përcaktuar të jetë 0.78 cent.

Këto çmime do të jenë valide me datën 7 korrik nga ora 10:00 deri në ora 24:00.

Këto çmime MINT po i përcakton duke u bazuar në udhëzimin administrativ për Rregullimin e produkteve të Naftës të miratuar javë më parë nga qeveria e Kosovës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë