Loading…

Këto dëgjuese kanë një funksion shumë të veçantë (Video)

  • 26/04/2017 | 21:06

Këto dëgjuese kanë një funksion shumë të veçantë (Video)

Ju prezantojmë me teknologjinë më të fundit të kufjeve.


dBud janë një set kufjesh pa fishë të rregullueshme për vesh  financohen plotësisht nga Kickstarter.

Ata kanë ndërtuar një slider që ju lejon të kaloni mes pozicioneve “të hapura” dhe “të mbyllura”, duke zvogëluar  e zhurmat e jashtme me 15 decibel ose 30 dB. Krijuesit e tyre, kompania suedeze EarLab, shpjegojnë se një “filtër akustik” i i vendosur në to, ju lejojn përdoruesve të bllokojnë tingujt me zë të lartë, ndërsa ende dëgjojnë zhurmat afër, si bisedat.

Të ndërtuara në formë i magnetesh të rrumbullakosura, karakteristikë e dizajnit,  ju lejuon të klikoni butonat së bashku për ruajtje të sigurt. Ky lloj mekanizmi rregullues i filtrimit duket se është në modë tani.

Një produkt i ngjashëm i quajtur Knops po rrit fondet edhe për Kickstarter (megjithëse janë më të shtrenjtë, 62 dollarë në vend të 49 dollarëve).

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë