Loading…

Këtë qytet të Kosovës e mori uji mbrëmë

  • 04/02/2018 | 09:08

Këtë qytet të Kosovës e mori uji mbrëmë

Reshjet e mëdha që përfshinë vendin gjatë ditës së djeshme, kanë vërshuar qytete të shumta.


E, më së shumti e ka pësuar qyteti i Kacanikut.

Sipas disa fotografive të siguruara, shihet se si ky qytet është vërshuar nga reshjet e mëdha.

Pas reshjeve, ”Bifurkacioni” njësia në Kaçanik ka njoftuar se pas të reshurave të shumta të shiut, është turbulluar uji dhe janë detyruar të ndërpresin furnizimin me ujë. Sipas ”Bifurkacionit”, furnizimi me ujë do të vazhdoj pasi që të rikthehet në kualiteti i ujit të pijes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë