Loading…

Këtë janë deputetët që votuan rrëzimin e qeverisë Mustafa (Dokument)

  • 10/05/2017 | 14:53

Këtë janë deputetët që votuan rrëzimin e qeverisë Mustafa (Dokument)

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, me 74 vota për, 34 kundër dhe 3 abstenime, kanë votuar pro mocionit të mosbesimit të qeverisë Mustafa, të iniciuar nga opozita.

Ky mocion ka arritur të marrë votat, me ndihmën edhe të votave të PDK’së.

Partia e Kadri Veselit paraprakisht kishte kërkuar nga LDK që shkuarja në zgjedhje të parakohshme të bëhej me marrëveshje, por këtë nuk e kishte pranuar kryeministri Isa Mustafa.

Gazeta Metro ka siguruar listën se si kanë votuar deputetët gjatë mocionit për rrëzimin e qeverisë Mustafa. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë