Loading…

Këta persona do të marrin nesër dozën e dytë të vaksinës antiCOVID

  • 09/06/2021 | 23:46

Këta persona do të marrin nesër dozën e dytë të vaksinës antiCOVID

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e personave që kanë marrë dozën e parë të vaksinës, e të cilët është planifikuar që të marrin dozën e dytë të enjten, pra nesër.


Përmes një komunikate, MSH-ja ka njoftuar se në bazë të kësaj liste, qytetarët duhet të paraqiten në sallën “1 Tetori”, për tu imunizuar për herë të dytë.

“Ftohen qytetarët e listës në vijim, që kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, që nesër, ditë e enjte, 10 qershor, 2021, të paraqiten në sallën “1 Tetori” për marrjen e dozës së dytë, sipas terminëve të caktuara në listën e bashkëngjitur në përshkrimin e këtij postimi”, thuhet në njoftim.

Qytetarët që nuk janë pjesë e kësaj liste, por që gjithashtu janë vaksinuar me dozën e parë sipas datave të lartpërmendura, janë duke u kontaktuar përmes telefonit, për tu vaksinuar me dozën e dytë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë