Loading…

Këta janë kandidatët e Nismës për deputetë

  • 19/05/2017 | 23:49

Këta janë kandidatët e Nismës për deputetë

Kanë mbetur vetëm pak minuta deri në përmbylljen e afatit nga Komisioni Qendror Zgjedhor për listat e kandidatëve për deputetë.


Partia Nisma, e cila në koalicionin me Partinë Demokratike dhe Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, ka 15 numra për kandidatë, sipas burimeve të Gazetës Express, do të përmbajë këta emra:

Fatmir Limaj, Bilall Sherifi, Zafir Berisha, Bajram Hasani, Enver Hoti, Haxhi Shala, Muharrem Kuqi, Milaim Zeka, Isa Xhemajli, Besim Shyti; ndërsa gratë në këtë parti do të përfaqësohen nga Valdete Bajrami, Albulena Balaj, Anita Mulolli dhe Violeta Demi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë