Loading…

Këta janë emrat e vërtetë të ‘Tom & Jerry’

  • 25/11/2021 | 16:05

Këta janë emrat e vërtetë të ‘Tom & Jerry’

Për shumicën janë filma vizatimorë të preferuar nga fëmijëria


Shumë breza janë rritur me filmin vizatimor Tomy dhe Jerry. Ky serial i animuar pa dialogë u krijua në vitin 1940.

Ndërkohë, filmi ka përjetuar një sërë rimishërimesh televizive dhe me kalimin e viteve janë realizuar disa filma artistikë për aventurat e maces dhe miut të popullarizuar, duke përfshirë edhe filmin e këtij viti, për të cilin folëm më shumë këtu.

Sidoqoftë, është interesante që Tomy dhe Jerry nuk janë emrat e vërtetë të këtyre personazheve të animuar.

Domethënë, në video-lojën e re MultiVersus, shkruhet se emri i plotë i Tomyt është “Thomas Jasper Cat the Elder”, ndërsa Jerry me të vërtetë quhet “Gerald Jinks Mouse”.

Pra, Tom dhe Jerry janë vetëm pseudonime për këtë mace dhe mi.

Fansat e këtyre personazheve vizatimorë në Twitter u hutuan shumë kur mësuan për këtë informacion, kështu që njëri prej tyre pyeti veten: “Nëse emri i maces thotë se Tom është ‘më i madh’, atëherë ku janë fëmijët e tij?”

Sipas CNET, kur filmi vizatimor Tom dhe Jerry debutoi për herë të parë në televizion tetë dekada më parë, personazhet e tij kryesore quheshin Jasper dhe Jinx, të cilët tani janë emrat e tyre të mesëm në videolojën e lartpërmendur.

Pas MultiVersus janë Player First Games dhe Warner Bros Interactive Entertainment, ndërsa publikimi i tij është paralajmëruar për vitin 2022.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë