Loading…

Këta janë dy personat që sollën zarfet helmuese nga Serbia

  • 13/10/2019 | 19:41

Këta janë dy personat që sollën zarfet helmuese nga Serbia

Mbi 20 zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve janë helmuar sot si shkak i kundërmimit të zarfeve që kanë ardh nga Serbia, derisa transporti ka qenë i rregullt.

Indeksonline nga burimet e saj mëson se 5000 vota kanë ardhur në fillim, ndërsa KQZ i ka aprovuar 3782 vota, zyrtari ndërlidhës Kosovë- Serbi Dejab Pavicevic edhe një tjetër zyrtar serb i njohur si Predrag Nikoliq me datën 4 të këtij muaji kanë dorëzuar zarfet në pikën e postës tek rruga Agim Ramadani, në Prishtinë, ku zarfet i kanë dërguar përmes një veture.

Zyrtarët në fjalë një ditë më parë kanë qëndruar në Mitrovicë. 150 zarfa brenda kanë qenë zarfa të votuar më nga 20 copa fletëvotime.

Zyrtari serb i cili solli zarfet nga Serbia në Kosovë është Dejan Pavićević, kurse personi prapa tij në fotografinë e siguruar nga Indeksonline njihet si Predrag Nikoliq .

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë