Loading…

Këta janë 31 deputetët e Vetëvendosjes (Emrat)

  • 21/06/2017 | 14:33

Këta janë 31 deputetët e Vetëvendosjes (Emrat)

Lëvizja Vetëvendosje ka befasuar të gjithë në zgjedhjet nacionale të 11 qershorit kur mori rreth 27 % të votave.


Partia e Visar Ymerit, e cila në legjislaturën e kaluar ka pasur 17 deputetë, tani do të ketë 31 deputetë.

Indeksonline ka siguruar listën e kandidatëve të Vetëvendosjes të cilat kanë marrë vota të mjaftueshme për të qenë pjesë të Kuvendit.

Në këtë listë ajo qe bie në sy është se shumica e deputetëve të legjislaturës se kaluar do të jenë përsëri deputet në Kuvendin e Kosovës.

Vota më bollëk kanë marrë edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe nënkryetari Dardan Sejdiu.

Edhe aderimet e reja të Vetëvendosjes kanë fituar mandatin e deputetit. Emrat si: Dukagjin Gorani, Adem Mikullovci, Sami Kurteshi dhe Ali Lajçi do të jenë pjesë e legjislativit.

Pjesë e organit më të lartë legjislativ do të jetë edhe Frashër Krasniqi, i cili është i dyshuar për sulmin ndaj Kuvendit.

Vetëvendosje do të ketë 22 deputet meshkuj dhe 9 deputete.

 

Albin Kurti

Shpend Ahmeti

Dardan Molliqaj

Dardan Sejdiu

Visar Ymeri

Glauk Konjufca

Fisnik Ismaili

Rexhep Selimi

Liburn Aliu

Dukagjin Gorani

Adem Mikullovci

Sami Kurteshi

Driton Çaushi

Faton Topalli

Ismajl Kurteshi

Salih Salihu

Ali Lajçi

Mytaher Haskuka

Valon Ramadani

Arber Rexhaj

Qendron Kastrati

Frasher Krasniqi

Aida Derguti

Albulena Haxhiu

Donika Kadaj

Besa Baftiu

Fatmire Kollçaku

Arberie Nagavci

Saranda Bogujevci

Shqipe Pantina

Fitore Pacolli

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë