Loading…

Këta deputetë të VV’së, e rrëzuan projektligjin për Trustin në Kuvend

  • 23/06/2022 | 18:05

Këta deputetë të VV’së, e rrëzuan projektligjin për Trustin në Kuvend

Projektligji për Trustin nuk kaloi sot në Kuvendin e Kosovës. Ishte pushteti i Vetëvendosjes, me shumicë në Kuvend që nuk dhanë as edhe një votë pro tërheqjes së 30 për qindëshit të mjeteve. Aty deri në moment të fundit, u qëndroi përballë ‘lideri suprem’, Albin Kurti.


S’ka Trust. Është fjalia të cilën mbetëm ta shkruajmë pas përmbylljes së votimit të sotëm. Prej 102 deputetëve sa ishin në sallë, veç 45 votuan pro (përfshirë PDK’në, LDK’në dhe disa deputetë nga komunitetet). Ndërsa u dhanë 57 vota kundër Projektligjit në fjalë, përfshirë këtu krejt VV’të e pranishëm.

Fatmir Humolli që vazhdimisht e përsëritë se nuk është anëtar i Vetëvendosjes, abstenoi.

Ndërsa në sallë munguan: Haki Abazi, Adriana Matoshi, Vasfije Krasniqi e Labinotë Demi-Murtezi.

Po ua rendisim këtu emrat e të gjithë deputetëve të VV’së që votuan kundër:

-Mimoza Kusari Lila

-Armend Muja

-Fatmire Kollçaku

-Adnan Rrustemi

-Avni Dehari

-Mufail Bajçinovci

– Arjeta Fejza

– Artan Abrashi

-Adelina Grainca

-Agon Batusha

-Alban Bajrami

-Arber Rexha

-Arbëreshe Kryeziu

-Ardian Gola

-Arieta Rexhepi

-Arta Bajralia

-Besim Muzaqi

-Burim Meta

-Dimal Basha

-Doarsa Kica – Xhelili

-Drita Millaku

-Driton Hyseni

-Ekrem Mustafa

-Eman Rrahmani

-Enver Dugolli

-Enver Haliti

-Fitim Haziri

-Fitim Uka

-Fitore Pacolli

-Fjolla Ujkani

-Gani Krasniqi

-Gazmend Gjyshinca

-Gramos Agusholli

-Halil Thaçi

-Hydajet Hyseni

-Jahja Kokaj

-Jeta Statovci

-Jetmire Vrenezi

-Luan Aliu

-Milazim Salijaj

-Mirlinda Sadiku

-Mirsad Shkreta

-Nijazi Isaku

-Saranda Bogujevci

-Shqipe Isufi

-Shqipe Selimi

Tinka Kurti

Valon Ramadani

-Vendenis Lahu

-Visar Korenica

-Yllza Hoti

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë