Loading…

Kësi moti do të kemi pesë ditët e ardhshme

  • 19/02/2017 | 18:04

Kësi moti do të kemi pesë ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar se pesë ditët e ardhshme do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell.


Temperaturat minimale sipas IHMK-së, do të lëvizin ndërmjet -4 deri 0 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 7-14 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të mbetet e lartë mbi vlerat e normales, por që ditën e premte ka tendencë të ketë ulje për 10-15 milibar dhe të krijoj kushte për mundësi që vende-vende të ketë reshje shiu gjatë së shtunës, transmeton Gazeta Metro.

Por kjo situatë meteorologjike siç thotë IHMK në njoftimin e saj, nuk do të ndikoj në uljen e vlerave të temperaturave maksimale.

IHMK thotë po ashtu se do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe më tej nga jugperëndimi me shpejtësi deri 9m/s. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë