Loading…

Kështu u lanë rrugët e Mitrovicës ku u prenë kurbanët |FOTO

  • 24/08/2018 | 15:17

Kështu u lanë rrugët e Mitrovicës ku u prenë kurbanët |FOTO

Tre ditë më parë u festua Kurban Bajrami nga besimtarët myslimanë, anë e mbanë botës.


E si traditë për këtë festë qytetarët prejnë kurbanë. Në Kosovë therrja e kurbanëve u bë në vende jo të përshtatshme, transmeton Gazetametro.net.

Këtë më së miri e tregojnë fotografitë mëposhtë. Këto pamje janë nga qyteti i Mitrovicës dhe tregojnë se kurbanët janë prerë afër çerdhes (‘Gëzimi Ynë), e ç’është më e keqja edhe pas 3 dite nuk janë larguar mbeturinat.

Ndërkohë, lidhur me therjen e kurbanëve në vende jo të përshttshme si trotuarë e rrugë, pati mjaftë kritika nga njerzë të shumtë./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë