Loading…

Kështu u kërcënuan sot gazetarët nga familjarët e Lavdrim Muhaxherit (Video)

  • 08/06/2017 | 20:49

Kështu u kërcënuan sot gazetarët nga familjarët e Lavdrim Muhaxherit (Video)

Lavdrim Muhaxheri është vrarë në Siri. Të paktën kështu kanë konfirmuar familjarë të tij, të cilët kanë hapur të pame.


Mediat kanë qenë të padëshiruara në shtëpinë e babait të tij në periferi të qytetit, duke mos dhënë asnjë informacion lidhur me vdekjen.

Por më të ashpër ndaj ekipit të KTV-së kanë qenë vëllai i Lavdrimit dhe një familjar tjetër.

Sipas kryetarit të Bashkësisë Islame në këtë komunë, Florim Neziraj, vëllai i Lavdrim Muhaxherit, Bajrami, i ka treguar se kanë fakte që këtë herë pjesëtari i ISIS-it, është vrarë vërtetë.

Ndërsa zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka thënë se policia posedon informacion për vrasjen e një personi kosovar ne Siri, i cili është nga Kosova.

Derisa ka shtuar se duke iu referuar situatës në Siri, Policia e Kosovës nuk posedon informacion apo dokumentacion zyrtar për vrasjen e tij.

Vrasjen e Lavdrim Muhaxherit, pak pas mesnatës së të enjtes, përmes Facebookut, e ka konfirmuar edhe vëllai i pjesëtarit të ISIS, Bajrami.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë