Loading…

Kështu u festua në shesh për zgjedhjen e Haradinajt kryeministër (Video)

  • 09/09/2017 | 20:32

Kështu u festua në shesh për zgjedhjen e Haradinajt kryeministër (Video)

 

Me fishekzjarre ka filluar festa për kryeministrin e ri të vendit Ramush Haradinajn.


Kreu i AAK-së mori besimin e 61 deputetëve që të udhëheq me Qeverinë.

Festa për krijimin e Qeverisë ka filluar në shesh dhe në Kuvend.

Kujtojmë se vendi shkoi në zgjedhje më 11 qershor ndërkaq pas gati tre muajsh, vendi arriti t’i formojë institucionet e vendit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë