Loading…

Kështu shëtitet Presidenti Thaçi midis Ujmani |Pamje të reja

  • 29/09/2018 | 15:23

Kështu shëtitet Presidenti Thaçi midis Ujmani |Pamje të reja

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi gjatë vizitës që pati sot në Ujman, bëri edhe një xhiro me barkë në liqen.

Siç shihet edhe nga pamjet mëposhtë të siguruara nga Gazeta Metro, presidenti ishte i shoqëruar nga ministrat Bedri Hamza e Abelard Tahiri, shefi i AKI’së Shpend Maxhuni, shefi i Policisë Rashit Qelaj dhe këshilltari i presidentit Ardian Arifaj.

Pas relaksimit në liqe, presidenti mbajti një konferencë për media ku tha se vizita në Ujman ishte një vizitë rutinore.

Siç tha Presidenti, ishte një emocion i veçantë dhe një shëtitje e bukur duke kujtuar se Ujamni është aset i Kosovës .

“Ky është një vend i mrekullueshëm, vend i bukur i pakrahasueshëm i Republikës së Kosovës dhe rajonit. Ishin emocione të veçanta dhe një shëtitje e bukur në këtë vend me ambient të bukur. Është një aset i yni dhe një mrekulli e Zotit”, ka thënë Thaçi për media.

Ndërkohë, duhet të theksohet se vizita e Thaçit në Ujman ndodhi pikërisht kur filloi protesta e VV’së kundër tij./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë