Loading…

Kështu përgjigjet Mbappe kur pyetet nëse do të luajë ndonjëherë për Real Madridin

  • 23/05/2022 | 23:04

Kështu përgjigjet Mbappe kur pyetet nëse do të luajë ndonjëherë për Real Madridin

Kylian Mbappe thotë se ëndrra për të luajtur një ditë për Real Madridin nuk ka përfunduar kurrë pavarësisht se ka vendosur të nënshkruajë një kontratë të re dhe të qëndrojë në Paris St-Germain.


Sulmuesi francez, 23 vjeç, refuzoi një transferim te kampionët spanjollë në fundjavë për të nënshkruar një kontratë të re trevjeçare me PSG.

Megjithatë, duke folur për Guillem Balague të BBC Sport të hënën, Mbappe nuk e ka përjashtuar një lëvizje te Reali më vonë në karrierën e tij.

“Asnjëherë nuk e dini se çfarë mund të ndodhë në të ardhmen,” tha ai.

“Mendoj vetëm për të tashmen dhe e tashmja është se kam nënshkruar një kontratë të re edhe për tre vjet në Paris St-Germain”.

I pyetur nëse nënshkrimi i kontratës do të thoshte se ëndrra e Real Madridit kishte marrë fund, Mbappe tha: “Kurrë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë