Loading…

Kështu mund ta riparoni veturen pa e dërguar tek mjeshtri (Video)

  • 21/02/2017 | 13:04

Kështu mund ta riparoni veturen pa e dërguar tek mjeshtri (Video)

Aksidentet e lehta në trafik, ose ndonjë gërvishtje në ndonjë parking, janë situata që ndoshta i kanë kaluar çdo vozitës.


Dhe për këto situata, që mos të kemi nevojë për ta dërguar “tek mjeshtri” ne kemi një zgjidhje të thjeshtë.

Në fakt, e gjitha që ju duhet të bëni është të përdorni një spray të quajtur “WD-40” dhe ta lyeni sipërfaqen e gërvishtur të makinës dhe me kujdes ta fshini atë me një “peshqir letre”.

Pas kësaj, thuhet se do të habiteni me rezultatin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë