Loading…

Kështu i zbrapsi huliganët maqedonas njësiti policor shqiptar (Video)

  • 04/05/2017 | 16:23

Kështu i zbrapsi huliganët maqedonas njësiti policor shqiptar (Video)

Pjesëtarët e vetëm të policisë së Maqedonisë, që kishin kryer detyrën ashtu siç duhet, në ditën kur huliganët maqedonas u futën dhunshëm në Parlament, ishin pjesëtarët e njësitit shqiptar.


Një video e re e publikuar në rrjetet sociale, tregon momentet e intervenimit të policisë, në përpjekje për t’i nxjerrë protestuesit jashtë objektit të Parlamentit, përcjellë gazetametro.net.

Ky njësit, për të cilin thuhet se shumicën e pjesëtarëve i kishte shqiptarë, kishte përdorur forcën fizike, por edhe bombola gazi. Huliganët maqedonas, pas hyrjes në Kuvend, kishin sulmuar deputetët e LSDM’së së Zoran Zaevit, duke përfshirë edhe këtë të fundit, e edhe deputetët shqiptarë. Në mesin e atyre që kishin pësuar më së rëndi, është deputeti Ziadin Sela, kryetar i LR-PDSH’së. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë