Loading…

Kështu festohet për Vucic’in në Mitrovicë (Video)

  • 02/04/2017 | 23:02

Kështu festohet për Vucic’in në Mitrovicë (Video)

Serbët e veriut të Kosovës po e festojnë fitoren e kryeministrit aktual të Serbisë në garën për president, Aleksandër Vuçiq, njoftojnë mediet serbe.


Sipas medieve në Beograd, serbët lokal janë grumbulluar para zyreve të Partisë Përparimtare Serbe(SNS) në veri të Mitrovicës, me ç’rast kanë dalë me flamurë të Serbisë dhe po e festojnë fitoren e Vuçiqit.

Përndryshe, të drejtë votimi në garën për president të Serbisë kanë pasur 105 mijë serbë të Kosovës, të cilët kanë votuar në 90 vendvotime, shkruan REL.

Ndërsa dalja për zgjedhjet presidenciale të Serbisë në vendvotimet serbe në Kosovë ka qenë rreth 40%.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë