Loading…

Kështu festohej dikur 1 Maji në Kosovë (Video)

  • 01/05/2017 | 12:10

Kështu festohej dikur 1 Maji në Kosovë (Video)

Në shumë vende të botës shënohet sot 1 Maji, Dita e Punëtorëve.


Dita e Punës, ose Festa e Punëtorëve, është një festë që festohet më 1 Maj të çdo viti, e cila synon të kujtojë angazhimin e lëvizjeve sindikale dhe vështrimin ekonomik-social të punëtorëve.

Përderisa nëpër botë protestohet, në Kosovë kjo ditë po festohet. Në vazhdim keni një video ku tregohet se si është festuar 1 Maji gjatë viteve të kaluara në Gërmi.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë