Loading…

Kështu duket kufiri me Malin e Zi, nga viti 1973-2017 (Hartat)

  • 21/02/2017 | 11:23

Kështu duket kufiri me Malin e Zi, nga viti 1973-2017 (Hartat)

Komisioni shtetërorë i ekspertëve për matjen e territorit ka prezantuar rezultat e dokumentacionit të mbledhur dhe verifikimit për kufirin me Malin e Zi.


Duke argumentuar se Kosova nuk po humb territor nga marrëveshja me Malin e Zi, anëtari i Komisionit Tomor Qela, ka prezantuar edhe disa harta.

Një hartë e vitit 1974, një tjetër e vitit 1979 sipas Tomor Qelës, janë të njëjta me ato të vitit 2015 dhe 2017.

Më poshtë gjeni fotografitë e këtyre hartave.

 

Harta e Kosovës 1974

harta-e-kosoves-1974

Harta e Kosovës 2015 

harta-e-kosoves-2015

Harta e Kosovës 2017

harta-e-kosoves-2017

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë