Loading…

Kështu dukej Jezusi në të vërtetë (Foto)

  • 08/01/2017 | 09:43

Kështu dukej Jezusi në të vërtetë (Foto)

Nëse provoni të mendoni se si duket Jezusi, atëherë ka gjasë të madhe që ju do të paraftyroni flokë të gjata, mjekërr dhe fytyrë të zbehur.


Ai me shumë gjasë duket kështu diçka:

jesus-1

Mirëpo, ka gjasa të mira që ai në fakt nuk ka pasur një pamje të tillë.

Një shkencëtar mjeko-ligjor ka rikrijuar pamjen e Jezusit, duke përdorur të dhëna historike nga jeta e tij, si dhe përshkrime nga Bibla, transmeton gazetametro.net

Richard Neave ka filluar misionin e tij në vitin 1998, duke shikuar kafkat e Izraelit verior që nga fillimi i shekullit të parë.

Ai ka krijuar një kafkë të Jezusit prej gipsi, për dokumentarin e BBC-së, Djali i Zotit. Ndërsa, rezultatet janë mbresëlënëse; Jezusi nuk duket as afër asaj që e kishim menduar, apo parë në kishë.

Sipas tij, Jezusi dukej diçka si në këtë foto: /gazetametro.net

jezusi-2

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë