Loading…

Kështu do të jetë moti dy ditët e fundit të muajit korrik

  • 29/07/2019 | 22:35

Kështu do të jetë moti dy ditët e fundit të muajit korrik

Meterologët paralajmërojnë mot me vranësira dhe intervale me diell, për dy ditët e fundit  të muaji korrik, shkruan Gazeta Metro.


Prishtina Weather njofton se temperatura maksimale këto dy ditë do të jetë 12 gradë Celsius, ndërsa ajo maksimale 32.

Parahikimi i detajuar:

30.07.2019 – Vransira dhe intervale me diell. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Pasdite vende-vende mundësi për reshje të dobëta shiu. Erë e lehtë dhe mesatare nga veriperëndimi 2-9m/s. Indeksi UV: 7.

31.07.2019 – Nxehtë, kryesisht me diell. Pasdite priten zhvillime të vransirave lokale, e rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu me bubullima. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 1-7m/s. Indeksi UV: 8./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë