Loading…

Kështu do të duket vendi ku ishte muri në Mitrovicë (Foto)

  • 04/02/2017 | 17:22

Kështu do të duket vendi ku ishte muri në Mitrovicë (Foto)

Kuvendi Komunal i Mitrovicës veriore sot në një seancë të jashtëzakonshme ka votuar për marrëveshjen e arritur mbrëmë ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe përfaqësuesve të Komunës së veriut.


Sipas marrëveshjes, muri do të largohet dhe aty do të vendosen disa shtylla në mënyrë që të “sigurohet” zona e këmbësorëve në pjesën veriore të Mitrovicës.

Tashmë muri ka filluar të rrënohet, dhe sipas ministres për Dialog, Edita Tahiri, së shpejti do të caktohet data kur do të hapur ura mbi lumin Ibër.

z1_1486224554-1966594

Lajmi.net ju sjellë projektin e ri të largimit të murit dhe vendosjes së shtyllave të betonit, në mënyrë që veturat të mos mund të hynë në zonën e këmbësorëve.

z_1486224532-3515304

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë