Loading…

Kështu bartet rinoqeronti i rëndë një ton (Foto)

  • 11/01/2017 | 22:28

Kështu bartet rinoqeronti i rëndë një ton (Foto)

Fotografi mbresëlënëse tregojnë një rinoqer që qëndron në ajër mbi në gushë në jugun e Afrikës. Ai peshon afër 1000 kilogramë.


Fotgrafitë që shfaqin pamje mahnitëse u realizuan pasi rinoqeroti u lëshua nga helikopteri me qëllim që të zhvendoset në pjesën tjetër të vendit, transmeton gazetametro.net

rhino

Ai po qëndronte në një paisje që i përshtatej dhe mbulonte mirë gjithë trupin e tij.

Rinoqerë të këtij lloji në botë ka vetëm 500, dhe zhvendosja e tij u bë me qëllim që të mbrohet nga gjuetia./gazetametro.net.

rhino-2

rinoqeri-3

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë