Loading…

Këshilltari i Trump: Edhe Republika Serbe mund të jetë e pavarur si Kosova

  • 15/11/2016 | 16:58

Këshilltari i Trump: Edhe Republika Serbe mund të jetë e pavarur si Kosova

Këshilltar për Punë të Jashtme i Presidentit të sapozgjedhur të SHBA’ve, Donald Trump, Walid Phares, duke analizuar shpalljen e pavarësisë së Kosovë, kishte thënë se e njejta gjë u takon edhe serbëve në Bonje e Hecergovinë.

Ai në një analizë të botuar në vitin 2007, kishte thënë se 31 përqind të popullsisë në Bosnje dhe Hecergovinë u mohohet e drejta e vetëvendosjes, ndërsa e kundërta po ndodhë me shqiptarët e Kosovës, të cilët sipas tij, përbëjnë vetëm 14 përqind të popullsisë në Serbi. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë