Loading…

Këshilltari i Thaçit: Qeveria serbe po përkujdeset edhe për tituj gazetash

  • 02/02/2017 | 23:34

Këshilltari i Thaçit: Qeveria serbe po përkujdeset edhe për tituj gazetash
Këshilltari politik i presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, në televizionin publik ka komentuar zhvillimet e fundit politike ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.


Për këto zhvillime, Arifaj ka thënë se janë fushatë propagandistike dhe nuk kemi të bëjmë me kërcënime përmbajtësore.

Për këshilltarin e Thaçit, shqetësuese në këtë mes është gjuha që po përdoret, e cila është në kundërshtim me frymën e dialogut dhe paqes.

“Është për keqardhje që një pjesë e madhe e shoqërisë serbe është vu në shërbim të propagandës, madje me qeverinë që është duke u përkujdesur edhe për tituj gazetash”, ka thënë Arifaj.

Sipas tij, viktimat më të mëdha të kësaj fushate propagandistike të Serbisë janë vetë qytetarët e komunitetin serb në Kosovë, të cilët kanë filluar të integrohen shumë mirë në institucionet e Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë