Loading…

Këshilltari i kryeministrit: Nga 1925 e deri sot Kosova ka 10905 km2

  • 21/02/2017 | 22:52

Këshilltari i kryeministrit: Nga 1925 e deri sot Kosova ka 10905 km2

Besnik Berisha, këshilltar i kryeministrit, Isa Mustafa, në emisionin Click në RTV 21, ka thënë se që nga viti 1925 deri më sot, rezulton që Kosova ka 10.905.25 kilometra katrorë.


“Nga tërësia totale e gjetur në literaturë nga viti 1925 deri më sot, rezulton që Kosova ka 10.905.25 kilometër katrorë. Për ta nënvizuar për këdo që ka pas shqetësim deri më sot, sot është konfirmuar se nga kjo marrëveshje nuk ka as edhe një kilometër katror që i mungon Kosovës”, u shpreh Berisha.

Këshilltari i kryeministrit tha se edhe nëse kjo marrëveshje kalon, Kosovës do t’i mbetet territori i njëjtë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë