Loading…

Këshilli që ka punësuar mbi 8 mijë kosovarë, prezanton korporatat e reja

  • 24/05/2017 | 09:47

Këshilli që ka punësuar mbi 8 mijë kosovarë, prezanton korporatat e reja

Këshilli i Investitorëve Evropianë (KIE) sot do të anëtarësojë edhe pesë anëtarë të rinj, biznese dhe korporata të reja me kapital evropian të cilat operojnë në Kosovë.


KIE aktualisht përbëhet nga 25 investitorë evropian, që punësojnë direkt më shume se 8000 kosovarë me kontrata të rregullta apo si kontraktues të shërbimeve dhe produkteve të tyre.

Qarkullimi aktual i anëtarëve të KIE është mbi 500 milionë euro, ndërsa investimet e anëtarëve të KIE në Kosovë deri më tani arrijnë shumën e mbi 1 miliard eurove.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë