Loading…

Këshilla për një lëkurë të bukur e të shëndetshme (Foto)

  • 28/03/2017 | 15:39

Këshilla për një lëkurë të bukur e të shëndetshme (Foto)

Lëkura është gjëja e parë që njerëzit shohin kur ju shikojnë.

Shërben shumë qëllime duke përfshirë këtu edhe rolin mburojës ndaj baktereve dhe ambientit, dhe konvertimin e dritës së diellit në vitaminë D. Shtresa dhjamore përbrenda sipërfaqes së lëkurës ndihmon në sigurimin që lëngjet e rëndësishme brenda trupit tonë të qëndrojnë brenda.

Lëkura juaj është pasqyrë e shëndetit tuaj dhe kështu ushqimi i mirë, fjetja e mjaftueshme, reduktimi stresit, të qenit i hidruar, etj; të gjithë luajnë rol në krijimin e një lëkure të bukur, transmeton klankosova. Për të riparuar defektet e lëkurës dhe sa herë që jemi në krizë për pamjen tonë të jashtme duhet të gjeni receta të thjeshta e këshilla nga mjekët për të pasur një lëkurë të bukur e të shëndetshme.

Më poshtë janë disa këshilla që bëjnë që lëkura juaj të shndërrisë./gazetametro.net

Zgjedhni produktet e duhura kozmetikore

12530010-articles-2014305-864b5c82960b890e1c9b39993ed872cd-1490607341-650-b1d34d133f-1490607349

Përdorni krem kundër diellit

 3199705-shutterstock_122409595-0-1467783852-1467914843-650-3840fb5829-1490607186
Përdorni produkte që nuk bëjnë shumë shkumë
3200105-shutterstock_272293409-650-ad545063e9-1490607186
Mos e lani fytyrën me ujë shumë të nxehtë ose shumë të ftohtë
3199955-shutterstock_223356304-650-dcfaa48229-1490607186
Mos vendosni shumë pudër
3200255-shutterstock_400299253-650-a4e21df35c-1490607186
Mos e injoroni lëkurën rreth syve
3200055-shutterstock_394954120-650-8d7d200bfd-1490607186
Kujdesuni për buzët tuaja
3200155-shutterstock_351566717-650-4add3436a2-1490607186
Mos flini me fytyrën e mbështetur në jastëk
3200005-shutterstock_184441376-650-11942f54e8-1490607186
Vendoseni kremën e fytyrës në mënyrën e duhur (sikur fotografia e mëposhtme)
3199755-shutterstock_133023092-650-8cc4dfbdd8-1490607186
Ndryshoni këllëfët e jastëkeve shpesh
3199805-shutterstock_199050278-650-e803ca7037-1490607186
Mos e prekni fytyrën tuaj shumë shpesh
3199855-shutterstock_206204140-650-3f7abd85bf-1490607186
Mos konsumoni ushqim të shpejtë, konsumoni shumë ujë
3199555-shutterstock_305801747-650-93fb5f11aa-1490683419

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë