Loading…

Hienat e Serbisë e Rusisë kundër Ramushit

  • 30/11/2016 | 11:37

Hienat e Serbisë e Rusisë kundër Ramushit

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj, sot në seancën e Kuvendit të Kosovës, ka folur për publikimin e gazetës serbe Blic, ku thuhet se “Klani i Ramush Haradinajt merret me kontrabandim të armëve përmes Serbisë, e të cilat më pas përfundojnë në zonat e luftës në Siri”.

Lekaj, ka thënë se kjo është një fushatë me trillime për ta njollosur figurën e Ramush Haradinajt, e nxitur nga hienat e Serbisë dhe Rusisë.

Ai ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të mbrojë njerëzit e saj.

Ramushi sipas Lekajt deri më sot vazhdimisht ka marr goditje, nga ata që janë kundër vlerave perëndimore dhe pro ekstremizmit.

Historinë e armëve Lekaj ka thënë se Kosova e ka përdunduar më 11 qershor 1999 bashkë me aleatin NATO ku Serbia është detyruar të  kapitulloj.

Ai ka thënë se këto trillime duhet të ndalen, dhe se rruga evropiane e Kosovës është e pandalshme. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë