Loading…

Kërkohet nga Prokuroria të hetojë prindin që bëri thirrje për ISIS

  • 10/12/2016 | 18:31

Kërkohet nga Prokuroria të hetojë prindin që bëri thirrje për ISIS

‘Demokracia Studentore’, bënë thirrje publike Prokurorisë së Shtetit që të hetojë prindin Beqir Beqiri, i cili është prononcuar për media që të rinjtë e Kosovës më mirë të shkojnë në ISIS.

 “Ne si studentë patëm vendos në mënyrë simbolike t’i djegim diplomat për të kundërshtuar keqqeverisjen në Ferizaj, e cila po degradon arsimin duke punësuar militant të partive politike dhe duke bërë nepotizëm, ndërsa personi i ashtuquajtur prind u alokua në aktivitetin simbolik të studentëve, andaj kërkojmë nga Prokuroria e Shtetit që të merret me këtë rast, i cili është shumë shqetësues për ne”, ka thënë Ramusa në një komunikatë të lëshuar për media./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë