Loading…

Kërkohet drejtësi për Donjeta Pajazitaj

  • 20/12/2016 | 13:24

Kërkohet drejtësi për Donjeta Pajazitaj

Familja e 24 vjeçares Donjeta Pajazitaj nga Strellci i Deçanit e cila ishte gjetur e vdekur në mal, po kërkon drejtësi për zbardhjen e këtij rasti tragjik.


Në një vjetorin e vrasjes së saj familja janë të indinjuar me drejtësinë e cila nuk ka shkuar në vend edhe pse për këtë rast ishte arrestuar kushëriri i saj, i cili ende është në paraburgim.

Familjarët pas homazheve kanë thënë se përveç kushëririt të tyre 60 vjeçar, i cili ishte arrestuar dhe po mbahet në paraburgim ai ende nuk është dënuar, shkruan Koha.net

Sipas tyre kushëriri nuk ka mundur i vetëm ta kryejë vrasjen pasi nuk është i aftë fizikisht.

Donjeta Pajazitaj më 9 nëntor 2015 kishte dalë nga shtëpia e saj, ndërsa trupi i saj i pajetë ishte gjetur në malet e Strellcit.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë