Loading…

Kërkesa e Abelard Tahirit drejtuar Thaçit më 17 Shkurt: Shtyjeni seancën

  • 17/02/2019 | 14:31

Kërkesa e Abelard Tahirit drejtuar Thaçit më 17 Shkurt: Shtyjeni seancën

Misnitri I Drejtësisë, Abelard Tahiri ka treguar se si ka kërkuar ta shtyjnë shpalljën e pavarësisë, trasnmeton Gazeta Metro.


Tahiri që tash mbanë pozitën e Ministrit të Drejtësisë ka rrëfyer momentin kur në zyrën e kryeministrit po vonohej të shkruhet deklarata e Pavarësisë, ndërkohë Kuvendi ishte gati për ta nisur seancën e paralajmëruar për në orën 15:00.

Tahiri tregon se si e ka thirrur Thaçin, atëherë kryeministër, në telefon dhe ka kërkuar që të shtyhet seanca e jashtëzakonshme për shkak se Shyqëri Nimani, kaliografist, nuk po arrinte që ta shkruante me kohë deklaratën e Pavarësisë.

Tash Tahiri kur e kujton këtë kërkesë i duket qesharake.

“Tash më duket qesharake, mirëpo në atë kohë kjo ka qenë kërkesë serioze”, thotë Tahiri në një intervistë për T7 gjersa kujton ato moment./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë