Loading…

Kërcënon Djuric: Ndalojeni Prishtinën, sa s’është bërë vonë

  • 08/12/2018 | 18:20

Kërcënon Djuric: Ndalojeni Prishtinën, sa s’është bërë vonë

Çdo masë e re e Prishtinës është biletë njëdrejtimësh në rrënim edhe të serbëve edhe të shqiptarëve, sipas drejtorit të të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Djuric.

Kështu sipas medieve serbe ka reaguar ai pas deklaratës së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj se Prishtina mund të ndërmarrë edhe “hapa më të këqij”, pos tarifave në mallrat serbe, transmeton GazetaMetro.net.

“Serbia i tërheq vërejtjen bashkësisë ndërkombëtare dhe tërheq vërejtjen për marrëzinë e papërgjegjësinë se disa qarqev politike në Prishtinë nuk kanë kufij. Është e domosdoshme që dikush nga bashkësia ndërkombëtare të bëhë diçka, para se të jetë tepër vonë”, ka thënë Djuric.

Ai thotë se “kjo është klithmë e dëshpëruar e lutje” e Serbisë që të ndalojë eskalimi dhe marrëzia e përfaqësuesve të cilët, sipas tij, nuk kuptojnë se sa serioze dhe e rrezikshme është situata dhe sa masat e presionet mund të rrezikojnë ekzistencën dhe të ardhmen e të gjithëve./GazetaMetro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë