Loading…

Kërcënimi me bombë në aeroportin ‘Adem Jashari’, policia jep detajet e para

  • 06/02/2023 | 16:55

Kërcënimi me bombë në aeroportin ‘Adem Jashari’, policia jep detajet e para

Një kërcënim me bombë sot rreth orës 16:00 është pranuar në aeroportin ndërkombëtar ‘Adem Jashari’ në Prishtinë, transmeton Gazeta Metro.


Lajmin për Gazeta Metro e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Ajo tha se pas pranimit të informatës policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar situatën.

”Rreth orës 16:00 është pranuar informata për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në Airoportin Ndërkombëtar  “Adem Jashari”.”

”Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situaten,” tha Ahmeti për Gazeta Metro.

Në anën tjetër, pak çaste më parë zëdhënësja e APN’së, Valentina Gara bëri të ditur se udhëtarët dhe personeli janë evakuuar nga hapësirat e aeroportit.

”Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcenim me bombë. Udhëtarët dhe personeli janë evakuar. Ekipet emergjente jane involvuar ne detyrat dhe pergjegjesite e caktuara,” shkroi ajo në Facebook. /gazetametro.net

Kërcënim me bombë në aeroportin ‘Adem Jashari’, evakuohen pasagjerët dhe stafi

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë