Loading…

Kërcënim me bombë në aeroportin ‘Adem Jashari’, evakuohen pasagjerët dhe stafi

  • 06/02/2023 | 16:33

Kërcënim me bombë në aeroportin ‘Adem Jashari’, evakuohen pasagjerët dhe stafi

Një kërcënim me bombë është pranuar në aeroportin ndërkombëtar ‘Adem Jashari’ në Prishtinë, transmeton Gazeta Metro.


Kjo ka bërë që të gjithë udhëtarët dhe personeli të evakuohen nga hapësirat e aeroportit.

Këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e APN’së, Valentina Gara, e cila ka bërë të ditur se ekipet emergjente janë duke kryer detyrat e tyre.

”Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcenim me bombë. Udhëtarët dhe personeli janë evakuar. Ekipet emergjente jane involvuar ne detyrat dhe pergjegjesite e caktuara,” ka shkruar ajo në Facebook.

Më poshtë gjeni postimin e plotë të saj. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë