Loading…

‘Këqyreni atë hajnin në Suharekë’, Zemaj, VV’së: Arkiva e statuset po ju shkatërrojnë

  • 30/06/2022 | 14:18

‘Këqyreni atë hajnin në Suharekë’, Zemaj, VV’së: Arkiva e statuset po ju shkatërrojnë

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, e ka përmendur asambleistin e Lëvizjes Vetëvendosje në Suharekë, Liridon Fandaj, i cili, sipas raportimeve të mediave, është arrestuar të mërkurën nën dyshimin për mashtrim me subvencione, gjatë fjalës së tij në Kuvend.


Zemaj iu referua atij si “hajn”, duke thënë se u zu “me pelë për dore”.

Ai ka përmendur edhe postimet e tij në rrjetin social Facebook, duke treguar se si shante qeveritë e kaluara për korrupsion.

“E di se tash kriza për deputetët e VV, disa, mos t’i përfshijë të gjithë, në kurriz të qytetarëve edhe qesharake. Milionerat e tyne. Për atë hajnin që është nxanë atje në Suharekë edhe që me ia pa statusat atij në Facebook, tu e shajt korrupsionin, tu i shajt Qeveritë e kalume qysh e kanë rrit korrupsionin, ai me të pshtetë për muri, me u çudit e me thanë ku ka jetu ky njeri. E tash ish nxanë me hajni, me pelë për dore qysh po nxinen edhe tjerët”, ka thënë Zemaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë