Loading…

Keqpërdorën detyrën zyrtare, arrestohen 4 persona

  • 14/01/2017 | 10:14

Keqpërdorën detyrën zyrtare, arrestohen 4 persona
Katër persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës në Prishtinë, të premten, si të dyshuar për keqpërdorim  të detyrës zyrtare.


Të arrestuarit dyshohet se kanë mundësuar përfitimin e kundërligjshëm te fondeve për zhvillim të bujqësisë.

“Njësia e Krimeve Ekonomike  pas një hetimi ka arrestuar tre persona, një femër dhe dy meshkuj K-Shqiptar si dhe pronarin e nje firme me dyshimin e bazuar se të njëjtit kanë mundësuar përfitimin e kundërligjshëm te fondeve për zhvillim të bujqësisë”.thuhet në njoftim.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit dërgohen në mbajtje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë