Loading…

Kelmendi për sulltanatin: Referendumi fitore për krejt rajonin

  • 16/04/2017 | 21:02

Kelmendi për sulltanatin: Referendumi fitore për krejt rajonin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gëzim Kelmendi, e ka uruar presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, për fitore në referendumin e ndryshimeve kushtetuese të zhvilluar të dielën në Turqi.


Në urimin e deputetit të partisë “Fjala”për Erdoganin, të publikuar në Facebook, ai thotë se fitorja e presidentit turk është fitore për krejt rajonin.

Me referendumin e ri kompetencat e presidentit, Erdogan do të zgjerohen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë