Loading…

Kelmendi: Ne synojmë forcimin e sundimit të ligjit dhe luftimin e korrupsionit

  • 06/06/2017 | 21:30

Kelmendi: Ne synojmë forcimin e sundimit të ligjit dhe luftimin e korrupsionit

Gëzim Kelmendi nga Partia Fjala, ka veçuar në programin e partisë që ai udhëheq, për të cilën siç tha ai, do të dominojë sundimi i ligjit dhe luftimi i korrupsionit e që në Kosovë është shumë i lartë.


Këtë sipas tij e tregojnë më së miri të raportet ndërkombëtare.

“Vendi jonë është i ngulfatur me shkallë të lartë të krimit dhe korrupsionit. Ne synojmë zhvillimin ekonomik. Një potencial për këto janë investimet e huaja dhe diaspora”, ka thënë ai. Ai pohoi se  qytetari i Kosovës ka nevojë për dinjitet sepse këtë e ka merituar, shkruan rtklive.com.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë