Loading…

Kelmendi ndërron mendim për demarkacionin

  • 13/02/2017 | 20:42

Kelmendi ndërron mendim për demarkacionin

“Nuk do ta votoj Demarkacionin”, ishin fjalët që thoshte sa ishte deputet Ramiz Kelmendi, tash zëvendëskryeministër.


Por zëvendëskryeministri që u emërua tash vonë, nuk e ka të njëjtin mendim, transmeton Gazeta Metro.

Gjatë një emisioni në RTK, Kelmendi tha se Demarkacioni duhet të sillet në Kuvendin e Kosovës dhe të ratifikohet, pasi që mendon se po mbahet peng edhe liberalizimi i vizave.

“Demarkacioni duhet sa më parë të sillet në kuvend që të ratifikohet kjo marrëveshje pasi është në të mirën e të gjithë qytetarët e Kosovës. Territori i Kosovës është i matur moti dhe Kosova që nga pavarësia e saj e ka territorin e saj të përcaktuar”, ka thënë Kelmendi.

E përveç kësaj Kelmendi, e sheh kalimin e Demarkacionit edhe si çelës të zhvillimit ekonomik të Kosovës.

“Ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi do të ndikonte edhe në zhvillimin ekonomik të Kosovës”, tha zëvendëskryeministri. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë