Loading…

Kelmendi: Më 6 tetor do të festojmë se PDK do të dalë fituese

  • 30/09/2019 | 10:37

Kelmendi: Më 6 tetor do të festojmë se PDK do të dalë fituese

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Migjen Kelmendi mbrëmë ka qëndruar ne Prizren, transmeton Gazeta Metro.

Kelmendi thotë se është i bindur që më 6 tetor, ditën e zgjedhjeve, PDK do të dalë fituese dhe do ta festojnë fitoren.

Shkrimi i plotë:

“O Prizren o i bukri vend!”

Ne nji party te organizueme nga kryetari i deges se PDK ne Prizren, Shaqir Totaj, qe e kishte quejt – Live Rock Coctail Party – ku bendi i artistit Emir Plava na i kujtonte kanget klasike te rock and roll’it, dhe na bante te gjithe ‘to move the body’, kaluem nji nate te bukur dhe tashma te bindun se me 6 Tetor kemi me festue. Ne fjalen time e kujtova Gazeten Java nga viti 2002 dhe propozimin tim qe Prizreni me qene kryeqyteti kulturor i Kosoves. Shpreha bindjen time te thelle se me 6 Tetor Partia Demokratike ka me qene fituese dhe krejt bashke kemi me kendue kangen – “Ne tren per Perzeren”!../gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë