Loading…

KEK’u në mungesë të punëtorëve që nga anulimi i konkursit para disa muajve

  • 28/01/2023 | 23:05

KEK’u në mungesë të punëtorëve që nga anulimi i konkursit para disa muajve

Drejt koorporatës energjitike të kosovës para disa muajve ia mësyen per nje vend pune mbi 4600 kandidatë.


Por rrugëtimi drejt punësimit në këtë vend iu ndërpre të gjithëve.
Kjo për arsye se konkursi ishte anuluar, e prokuroria kishte filluar hetime per dyshimin e punësimeve të parregullta në KEK.

E rreth këtij rasti nga Prokuroria Themelore në Prishtinë nuk kane dhene ndonjë informatë te re.

Por se sa ka shkaktuar mungëse të punëtorëve anulimi i konkursit e tregon Nexhat Llumnica, kryetar i sindikatës së KEK-ut.

Sipas Llumnicës padrejtësi të tilla ka pasur edhe më herët.

Nga Sindikata e KEK-ut bëjnë thirrje menxhmentit të KEK-ut, Bordit të KEK-ut si dhe Qeverisë së Kosovës që të hapet konkursi në mënyre që KEK të funksionojë siç duhet.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë