Loading…

KEDS’i premton rrymë për Vitin e Ri

  • 30/12/2016 | 17:31

KEDS’i premton rrymë për Vitin e Ri

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK), ka bërë të ditur se për festën e Vitit të Ri,me 31 dhjetor nuk do të këtë ndërprerje të energjisë elektrike.

Zëdhënësi i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), Viktor Buzhala, i kontaktuar nga Gazeta Metro,ka bërë me dije se nuk do të këtë reduktime, ndërsa ka apeluar te të gjithë qytetarët që mos ta ngarkojnë rrejtin, në mënyrë të tepruar.

“Ne jemi të përgatitur që të këtë  energji elektrike për të gjithë qytetarët, por apelojmë te të gjithë konsumatorët që të shfrytzojnë energjinë sa më racionalisht,në mënyrë që  të mos vijë deri të ndonjë mbingarkesë, që do të çonte deri të ndërpreja”, ka thënë Buzhala./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë