Loading…

KEDS paralajmëron reduktime të rrymës gjatë vikendit

  • 16/02/2017 | 17:18

KEDS paralajmëron reduktime të rrymës gjatë vikendit

Më 18.02.2017 në Podujevë do të shkyçet dalja 0.4 kV Polisteri prej orës 08:00 deri në orën 11:00 dhe prej orës 13:00 deri në orën 16:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesë: TS 10/0.4 kV Polisteri.
Arsyeja e ndërprerjes: realizimin e punëve të projektit “Poliesteri” Lot 1 Podujeva. Punime nga firma Electra.

Më 19.02.2017 në Prishtina 3 do të shkyçet dalja 10 kV 18 Arbëria 2 prej orës 09:00 deri në orën 12:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesë: një pjesë e lagjes Arbëria. Arsyeja e ndërprerjes: përfundimi i punëve sipas PEE 6395 të dt. 28.07.2016- Punime nga firma Kontaktori.

Më 18.02.2017 në Prishtina 7 do të shkyçet Transformatori T-2 prej orës 12:00 deri ne ora 12:15. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa energji elektrike do të mbesin:TS Mati 1, 2, 3, 4, Zllatar dhe TS Rezervuari 4, Lagjja e Spitalit (4/1,4/2), NNP. Guri, B.Marmullaku, Shkolla, ”Burim Com” dhe “Standart Plus” NTP Burimi Comerc 2, VG Constraction, Qelsi Point, Bajram Hoxha, Fabrika e Kasetave, Hajvali Vorret, Busia Petroll, Hajvali Shkolla, Hajvali Policia, Hajvali Ulzat 1 , Hajvali Ulzat 2, Mili Hajvali,Lagjja Janina, Lagjja Qëndresa, Çagllavica një pjese, një pjese e Veternikut, një pjesë e lagjes Marigona, Rezonanca, Restaurant Ariu, Beko, BSB. Shtypshkonja Rezniqi, Banesat Marigona 2, Betonjerka Renalut Beton, Lagjja Panorama, Lagjja Logreta, Objekti banesor Afrim Hoxha, Objekti banesor Naser Mustafa, Pallati i drejtësisë, Lagjja e Spitalit 1, Lagjja e Spitalit 9, Royal, Pozhegu Brothers, Morina, VG Construction-B.Gashi, “Premtimi”-Petrit Gashi(Capat 2), shpk. Lura Property, Lagjja e Spitalit 5, Pozhegu Brothers-Qemajl Pozhegu, Veterniku, Soliterat, D6, D9, Fshati ndërkombëtar, Ndriçmi public, Lagjja e Spitalit 6, Gasi pomp Gashi, Lagjja Lladrovci, EXDC-2 Kujtim Sfirca, Qazim Sadiku te betoni, Dino, Stadioni Veternik, Buqaj, Gorenje, Korall, Furra Sheki, Skender Mramori, Viva Fresh, Proterm, Orteks Mont,ASSECO SEE.

Arsyeja e shkyçjes: sanimi i prishjes së rregullatorit të tensionit- Punime nga KOSTT-i.

Më 20.02.2017 në Ferizaj I do të shkyçet dalja 10 kV Emin Duraku prej orës 09:00 deri ne ora 09:30. Gjatë kohës sa do te zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do te mbesin rrugët: Emin Duraku, Gjon Sereqi, objektet banesor Inxhinieringu, Hjarush Beqiri, Vizioni (Çerdhja), Naser Hetemi, Xhemaj Ferati dhe Seli Palushi.

Arsyeja e shkyçjes: shkyçja e Objekti Banesor Mustafë Zejm Grainca “IDEA” SH.P.K, për shkak te tejkalimit të fuqisë sipas PEE Nr. 9332 dt. 24.10.2016.

Më 20.02.2017 në Skenderaj do të shkyçet dalja 10 kV Likoci prej orës 13:00 deri në orën 16:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Kryshefc, Morinë, Makermal, Polluzha, Shtuticë, Likofci i Ri, Rezallë,Tushil, Rezallë e Re, Likofci, Obri e Ulët, Murgë, Plluzhinë dhe Ticë. Arsyeja e shkyçjes: ngritja e shtyllave të betonit të TM dhe energjizimi i një pjese të LP 10(20) kV, LOT 2 Podujeva nënprojekti Makerrmal te mahalla Gjinovci. Punime nga firma Monting.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë