Loading…

KEDS njofton se cilat vende do të mbesin pa rrymë ditëve në vazhdim

  • 08/01/2020 | 16:59

KEDS njofton se cilat vende do të mbesin pa rrymë ditëve në vazhdim

KEDS ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të rrymës në këto vende për shkak të punimeve në rrjet, transmeton Gazeta Metro.


Sipas njoftimit, për shkak të punimeve të domosdoshme në rrjet do të ketë ndërprerje të rrymës në këto vende ditët në vazhdim.

Prishtinë 
1.
Në TS 110/35/10kV Palaj  do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Fidanishtja (Kodi: 18024003) prej orës 10:00 deri në ora 13:00
Vendet: Fidanishte, Fidanishte Kastriot, Hashanët, Elektro monti, Palaj, Stanovci i Ulët, Prilluzha, Lumi i
Madh, Gllavotini, Bivolaku, Zhilivoda, Strovci dhe Bequku.
Arsyeja e nderprerjes: Pastrimi i trasesë nga drunjët, evitimi i rrezikut, ndërrimi i izolatorëve, shtrëngimi i
përçuesve, përforcimi i shtyllave etj.
2.
Në TS 110/35/10kV Palaj  do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Palaj (Kodi: 18024001) prej orës 13:00 deri në ora 16:00
Vendet: Mulliri Palaj, Hade-Miniera, Hade, Hamidi,  Lajthishtë, Kulla Sibovc, Sibovc te Kangjelët, Sibovc te
Kelmendët, Shipitullaë, Grabovci, Tr private te Mjekiqi, Bivolak te Saraqët, Plemetin-Xhemnicët dhe
konsumatorët e fshatit Sibovc.
Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi i trasesë nga drunjët, evitimi i rrezikut, ndërrimi i izolatorëve, shtrëngimi i
përçuesve, përforcimi I shtyllave etj.
3.
Në TS 35/10kV  Mazgit  do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Qyteti (Mazgit)  (Kodi: 15019001) prej orës 10:00 – 10:15 dhe 14:00-14:30.
Vendet: Mazgit te Tyrbja, Prestreshët, Boshnjakët, Klinakët, Ujësjellësi, Berishët dhe Fakulteti i
Gazetarisë.
Arsyeja e nderprerjes: Ndërrimi i ormanit 0.4 kV.
4.
Në TS 35/10kV  Mazgit  do të ndërprehet:
TS 10/0.4 kV Preshtreshët  (Kodi: 15019001002) prej orës 10:00 -14:30.
Vendet: Lagjja Preshtreshët.
Arsyeja e nderprerjes: Ndërrimi i ormanit 0.4 kV.

Ferizaj 
1.
Në TS 35/10kV Shtërrpca do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Brod Gotovusha (Kodi: 40044005) prej orës 10:00 deri në ora 16:00
Vendet: Një pjesë e Shtërrpcës te Shkolla, OSBE-ja, Biti e Ulët, Biti e Epërme, Shushiqë, Palojë,
Gotovushë, Drekoc, Viqë, Firaj dhe Brod.
Arsyeja e ndërprerjes: Pastrim traseje, ndërrim i izolatorëve, shtyllave dhe kontrollimi për vaj i
transformatorëve.

Gjakova 
 1.
Në TS 35/10kV Malisheva do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Mirusha (Kodi: 82082002) prej orës 10:00 deri në ora 16:00
Vendet: Rr.603 Adem Jashari (1 konsumator), Rr.Imer Krasniqi (7 konsumatorë), Rr.605 Hamdi Berisha (1
konsumator), Rr.606 Pavarësia (1 konsumator), fshatrat: Bubël, Burim, Carallukë (3 konsumatorë),
Damanek, Gurbardhë, Llapçevë, Lubizhdë, Lubizhdë e Malishevës, Lumnishtë, Mirushë, Mrasor, Panorc
(një pjesë) dhe Turjakë.
Arsyeja e ndërprerjes: Pastrimi i trasesë nga drunjët, evitimi i rrezikut, ndërrimi i izolatorëve, shtrëngimi i
përçuesve, përforcimi i shtyllave  të tensionit të mesëm etj.

Gjilan 
1.
Në TS 110/10kV Kamenica do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Hogoshti (Kodi: 62000001) prej orës 10:00 deri në ora 16:00
Vendet: Kopërnica, Hogoshtë, Ploçikë, Desivojsë, Shipashnicë e Ulët, Shipashnicë e Epërme, Trenidell
(antenat), Dazhnicë, Kostandincë, Kolloleq, Tërsten, Laçiç, Vriçevcë, Lisockë, Gjyrishevcë, Zhujë, Air
Energy – Kitka, Velegllavë, Marovcë dhe Sotllar.
Arsyeja e nderprerjes: PastrimiiI trasesë nga drunjët, evitimi i rrezikut, ndërrimi I izolatorëve, shtrëngimi
i përçuesve, përforcimi i shtyllave etj.

2.
Në TS 110/35/10kV Viti  do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Pasjan (Kodi: 61066013) prej orës 11:00 deri në ora 15:00
Vendet: Llashticë, Pasjan, Burinc dhe Muqi Baba.
Arsyeja e nderprerjes: Ndërrimi i 4 shtyllave të tensionit të mesëm.

Mitrovica 
1.
Në TS 110/10kV Ilirida do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Shala (Kodi: 71074001) prej orës 10:00 deri në ora 16:00
Vendet: Reka, Tunelli i Parë, Kutllofc, Mazhiqi, Rashani, Terstena, Bare, Bajgora, Vidishiqi, Kovaqica,
Kaqanolli, Rahova, Boletini, Zhazha, Vllahia, Zijaqa, Maxhera, Melenica, Dedia, Zabërgja dhe Selaci.
Arsyeja e nderprerjes: Pastrimi i trasesë nga drunjët, evitimi i rrezikut, ndërrimi i izolatorëve, shtrëngimi i
përçuesve, përforcimi i shtyllave etj.

2.
Në TS 110/10kV Skenderaj do të ndërprehet:
TS 10/0.4 kV Spitali (Kodi: 74000009003) prej orës 10:30 – 15:00
Vendet: rr. Marie Shllaku, rr.Hazir Radisheva, rr.Ahmet Delia, rr.Kamer Loshi, rr.Fehmi Gjeve LLadrovci dhe
rr. Bekim Berisha Abeja.
Arsyeja e nderprerjes: Ndërrimi i ndërprerësit dhe bazave 0.4 kV.

Prizren 
1.
Në TS 35/10kV Dikanca do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Radesha (Kodi: 30037006) prej orës 10:00 deri në ora 16:00
Vendet: Baqkë, Dikancë, Leshtan dhe Radeshë.
Arsyeja e nderprerjes: Pastrimi i trasesë nga drunjët, evitim rreziku, ndërrimi i izolatorëve, shtrëngimi I
përçuesve, përforcimi i shtyllave etj.

09.01.2020
Punime në projekte investive

Ferizaj 
1.
Në TS 110/10kV  Ferizaj do të ndërprehen:
TS 10/0.4 kV Shën Jeronimi  (Kodi: 40000003201) prej orës 09:00 – 21:00
TS 10/0.4 kV  F&An  Inxhinjeringu (Kodi: 40000003206) prej orës 09:00 – 21:00
Vendet: Një pjesë e qytetit, konsumatorët që furnizohen nga këta trafostacione.
Arsyeja e nderprerjes: Ndërrimi i RMU-ve.

10.01.2020
Punime në projekte investive

 Ferizaj 
1.
Në TS 110/35/10kV Ferizaj do të ndërprehet:
Dalja 10 kV Vëllezërit Gërvalla  (Kodi: 40000004) prej orës 09:00-09:30 dhe 20:30-21:00
Vendet: Vëllezërit Gërvalla, Magjistralja Prishtinë-Shkup (pjesa prej urës deri te HIB Petroli), 28 Nëntori,
Astrit Bytyqi, Haki Braha, Emin Duraku (një pjesë), rruga e Talinovcit dhe Lagjja e Re.
Arsyeja e nderprerjes: Vendosja e RMU-ve.
2.
Në TS 110/35/10kV Ferizaj do të ndërprehet:
TS 10/0.4 kV Rinas Trade-Afrim Bucaliu  (Kodi: 40000004225) prej orës 09:00-21:00
Vendet: Rinas Trade-Afrim Bucaliu.
Arsyeja e nderprerjes: Vendosja e RMU-ve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë