Loading…

KEDS njofton se cilat vende do të mbesin pa rrymë

  • 08/06/2021 | 16:35

KEDS njofton se cilat vende do të mbesin pa rrymë

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet.


09.06.2021

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Pejë

1.

Nga TS 35/10kV Gurrakoci do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Zallqi (kodi: 50052003) prej orës 11:00 deri në ora 14:00

Vendet: Gurakoc – Musollët, Gurakoc, Prekalle, Trubohoc, Zabllaq, Zallqi, Shalonovicë, Osojan, Tupeq, Bllagaq dhe Drejë.

Arsyeja: Vendosja e ndarësit të tensionit të mesëm në Shalnovic.

Mitrovicë

1.

Nga TS 35/10 kV Shupkovci I do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Kçiqi (kodi: 70000102) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Shupkovci, Kçiqi i Vogël dhe Kçiqi i Madh.

Arsyeja: Në shtyllën e parë ku dalin kabllot nga ish- 35/10 kV duhet të rregullohen, vendosen papuçet dhe të ndërrohen shkarkuesit.

Prishtinë

1.

Nga 110/10kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

NS 10/0.4 kV Matiçani 2 (kodi: 19000041005) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

Vendet: Rr. Muharrem Fejza dhe rr. Arif Rama.

Arsyeja: Punime në Projektin Instalimi i daljes së re të tensionit të ulët TS Matiçani 2.

2.

Nga NS 35/10kV Fushë- Kosova II do të ndërprehet:

NS 10/0.4 kV Miradi e Epërme te Xhamia (kodi: 15018019036) prej orës 10:30 deri në ora 15:00

Vendet: Miradi e Epërme te Xhamia.

Arsyeja: Punime në projektin Miradi e Epërme.

10.06.2021

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Prishtinë

1.

Nga TS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Milloshevë (kodi: 15019005) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Llazarevë, Raskovë, Bakshi, Milloshevë, Babimoc dhe Gracë.

Arsyeja: Ngritja e shtyllave 12-metërhe dhe premontimi i tyre.

10.06.2021

Punime në projekte investive

Prishtinë

1.

Nga TS 220/10kV Drenas do të ndërprehet:

Dalja 10kV Drenasi 3 (kodi: 16100003) prej orës 09:00 deri në ora 12:00

Vendet: Drenas (një pjesë) dhe Qendra Zejtare Lokalet.

Arsyeja: Kyçja e konsumatorëve në rrjetin e ri nëntokësor.

2.

Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 2 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Nr.39 Velania (kodi: 11000018) prej orës 09:00 deri në ora 21:00

Vendet: Velania, Rezervoari, rr.Norbert Jokl, Nexhmedin Haliti”Cakolli Group”Sh.P.K,”Driloni Com”Dalip Gashi, Qemajl Pozhegu “Pozhegu Brothers” shpk.

Arsyeja: Punimi i lidhëseve dhe energjizimi i kabllove të reja(shkyçje sipas nevojës gjatë intervalit kohor).

3.

Nga Nr.5 Kodra e Diellit do të ndërprehet:

Dalja 10kV Nr.5 Kodra e Diellit (kodi: 11000020) prej orës 09:00 deri në ora 21:00

Vendet: Kodra e Diellit- një pjesë.

Arsyeja: Punimi i lidhëseve dhe energjizimi i kabllove të reja (shkyçje sipas nevojës gjatë intervalit kohor)

4.

Nga Nr.5 Kodra e Diellit do të ndërprehet:

Dalja 10kV Nr.19 Ilirida, (Taslixhe II ) (kodi: 11000004) prej orës 09:00 deri në ora 21:00

Vendet: lagjja Taslixhe 4, Blloku i dytë 2 Pr.(Novosellët), Blloku i dyte, Ilirida 2 (Taslixhe 2), Ilirida 1 (Taslixhe 1).

Arsyeja: Punimi i lidhëseve dhe energjizimi i kabllove të reja(shkyçje sipas nevojës gjatë intervalit kohor).

5.

Nga TS 110/10(20)kV Prishtina 2 do të ndërprehet:

TS 10/04kV Rezervoari 1 (kodi: 11000018087) prej orës 09:00 deri në ora 21:00

TS 10/04kV Pompat e Ujësjellësit Batllavë (kodi: 11000018120) prej orës 09:00 deri në ora 18:00

Vendet: Rezervari 1 dhe Pompat e Ujësjellësit.

Arsyeja: Punimin lidhëseve, kokave të kabllos së tensionit të mesëm sipas renditjes së daljeve të reja.

Mitrovicë

1.

Nga TS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

Dalja 10kV Likovci (kodi: 74000001) prej orës 12:00-12:15 dhe nga ora 16:45-17:00

Vendet: Kryshefc, Morinë, Makermal, Polluzha, Shtuticë, Likofci i Ri, Rezallë,Tushil, Rezallë e Re, Likofci, Obri e Ulët, Murgë, Plluzhinë dhe Ticë.

Arsyeja: Krijimi i kushteve pa tension, manipulim me ndarësit e tensionit të mesëm.

2.

Nga TS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

TS 10/04kV Polluzhë Kastatët (kodi: 74000001008) prej orës 12:00 dhe nga ora 17:00

TS 10/04kV Polluzhë Istogu 2 (kodi: 74000001012) prej orës 12:00 dhe nga ora 17:00

Vendet: Polluzhë Istogu 2, Polluzhë Kastrati te shkolla.

Arsyeja: Ndërrimi i ndarësit dhe i transformatorit.

10.06.2021

Punime nga palët e treta

Prizren

1.

Nga TS 110/35/10 kV Prizreni 1 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Rahoveci (kodi: 30000015) prej orës 10:00 deri në ora 16:00

Vendet: Euro Graniti, Atmaxha I, Atmaxha II, Tupeci I, Tupeci II, Tupeci III, Landovica, Tulltorja I dhe Tulltorja II.

Arsyeja: Vendosja e shtyllës së re 12/1600 nën degën e LP 10 kV ajror së bashku me konzollat dhe pajisjet adekuate.

Gjakovë

1.

Nga TS 35/10 kV Gjakova Ido të ndërprehet:

Dalja 10 kV Ponosheci (kodi: 80080006) prej orës 16:00 deri në ora 18:00

Vendet: Babaj Bokës, Dallashaj, Devë, Duzhnjë, Gusk, Jahoc, Korenicë, Madanaj, Mejë, Morinë, Nec, Orize, Ponoshec, Popoc, Ramoc, Rracaj, Rrypaj, Sheremet, Shishman dhe Smolicë.

Arsyeja: Ndërrimi e konzollës sipas kërkesës së organit të pranimit teknik.

Punimet në rrjet, linku: https://www.keds-energy.com/shq/punimet-ne-rrjet/njoftohu-per-punime-ne-rrjet/

Harta e punimeve në rrjet, linku: https://outage.keds-energy.com/Main.aspx?lan=al&trh=

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë